Terug naar alle opleidingen

Ik leer schrijven: Schrijfmotoriek: Voorbereiding, mogelijkheden, moeilijkheden en beperkingen

Deze opleiding vond plaats in het verledenDeze editie van de opleiding is inmiddels afgelopen. Je bekijkt het overzicht van deze eerdere editie.

Omschrijving

Tijdens deze studiedag verdiepen we ons in de ontwikkeling van het schrijven bij kleuters en kinderen van de lagere school. Hoe verloopt de normale ontwikkeling van het schrijven, wat is de link met fijnmotorische vaardigheden en welke moeilijkheden kunnen er optreden? Hoe pakken we schrijfmotorische problemen aan tijdens therapiemomenten en hoe kunnen andere begeleiders (ouders, leerkrachten,...) de kinderen helpen bij hun moeilijkheden?

We hebben aandacht voor: proces en product, linkshandigheid, dysgrafie, omkeringen en andere schrijfmoeilijkheden. Er zal getekend en geschreven worden en we kijken kritisch naar schrijfmethodes.

Sleutelwoorden zijn: procesgericht, uniformiteit, kindvriendelijk, bewegingsvriendelijk, positiviteit, 15 gouden regels, deelvaardigheden, souplesse.

Tijdens deze interactieve dag wordt er aandacht gegeven aan casuïstiek. Voorbeelden uit de praktijk komen uitgebreid aan bod.

Leerdoelen

  • De cursist krijgt inzicht in de deelbewegingen en deelvaardigheden van het schrijven.
  • De cursist krijgt inzicht in de verschillende potloodgrepen en methodes hoe een correcte potloodgreep aangeleerd kan worden.
  • De cursist maakt kennis met verschillende schrijfmethodes.
  • De cursist leert linken leggen tussen fijne motoriek, visuomotoriek en schrijven.
  • De cursist maakt kennis met gestandaardiseerde testen om het schrijven te beoordelen en eventuele problemen op te sporen.
  • De cursist leert hoe schrijfproblemen EBP kunnen aangepakt worden.
  • De cursist krijgt inzicht in de multidisciplinaire aanpak van schrijfproblemen.

Doelgroep

  • Kinderoefentherapeuten
  • Kinderfysiotherapeuten
  • Ergotherapeuten
  • Leerkrachten
  • Kinesitherapeuten (pediatrisch)

Modules

Module 1 - 23.10


u tot u
De Ruwenberg | Sint-Michielsgestel NL

Ik leer schrijven: Schrijfmotoriek: Voorbereiding, mogelijkheden, moeilijkheden en beperkingen
€ 270.00Incl BTW€ 223.14Excl BTW
Afgelopen opleiding
Deze opleiding vond plaats in het verleden en kan niet meer aangekocht worden.

Lesmomenten

u tot u
De Ruwenberg | Sint-Michielsgestel NL

Accreditatie

  • ADAP (6,5 punten)